Kereste, birbirine yapıştırılmış ince ahşap tabakalardan oluşan bir kereste türüdür. Bu tür kereste genellikle inşaat projeleri ve mobilya için kullanılır. Firmamız Aliağa keresteciler firması olarak kontrplak kereste hizmetleri sunuyoruz. En kaliteli ve profesyonel hizmeti uygun fiyata sunuyoruz. Ekibimiz, projenizde en iyi anlaşmayı yapmanıza yardımcı olacaktır. Kereste, tahtalara ve şeritlere dilimlenmiş tüm ahşap parçaları için genel bir terim olan bir ağaç türüdür. En yaygın türleri köknar ve ladindir, ancak meşe, çam, sedir, baldıran otu ve karaçam da vardır. Kontrplak kereste, işlenmiş ve levha haline getirilmiş bir ağaç türüdür. En çok inşaatta dış ve iç uygulamalar için kullanılır. Plywood kereste firmamız ihtiyaçlarınıza uygun çok çeşitli kontrplak keresteler sunar. Alanında uzman bir firma olarak müşterilerimize en kaliteli kontrplak keresteleri uygun fiyatlarla sunuyoruz.

Kereste Nerelerde Kullanılır?

Kereste, çeşitli yapı projelerinde kullanılabilen bir yapı malzemesi türüdür. Sıkıştırılmış ahşap katmanlardan yapılmıştır, bu da onu güçlü ve dayanıklı kılar. Projeleri için kontrplak kereste ihtiyacı olan işletmeler için Aliağa keresteciler firmamız tarafından bu alanda hizmet veriliyor. Kesme, frezeleme ve nakliye dahil olmak üzere ihtiyaçlarınızı karşılamak için çeşitli hizmetler sunuyoruz. Firmamız sizlere her türden kontrplak kereste sunar. Müşterilerimiz, paneller, kaplama levhaları ve diğer yapı malzemeleri dahil olmak üzere çok çeşitli ihtiyaçlar için bize geliyor. Web sitemizde bir kutudaki yaprak sayısını ve yaprak başına maliyeti bulabilirsiniz.

Kontrplak Kereste Nedir?

Levhalar olarak da adlandırılan kontrplak kereste, her iki tarafa lamine edilmiş bir dış tutkal tabakası ile birbirine yapıştırılmış ince ahşap katmanlarından yapılmış bir mühendislik ahşaptır. Kat kelimesi, “çok” anlamına gelen poly kelimesi ile “yapıştırmak” veya “güçlendirmek” anlamına gelen laminasyon kelimesinden türemiştir. Kontrplak esas olarak iç ve dış mekanlarda kullanılır. Kontrplak keresteler inşaat, mobilya ve diğer amaçlar için kullanılan en yaygın kereste türüdür. Fenolik reçine adı verilen güçlü bir yapıştırıcı türü ile birbirine yapıştırılmış ahşap katmanlarından yapılır. Aliağa keresteciler firmamız ile iletişime geçerek istediğiniz boyut ve modelde keresteleri ve keresteden ürünleri satın alabilirsiniz.